Hakkımda

 

EVRİM BALIKÇI

Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji lisansını tamamlayarak mezun olduktan sonra sağlık sektöründe yıllarca çok uluslu şirketlerde görev yaptı. Bir biyolog olarak canlı bilimi üzerine eğitim almış olması onun psikolojiye olan merakının oluşmasının da alt yapısını oluşturdu. Artan ilgisi onu Hümanistik Psikolojiye ve Gestalt Terapisine yönlendirdi. Böylece NLP üzerine eğitimlerini tamamladı.

İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji lisansını(Toplum bilimi) ise yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamış ve mezun olmuştur ve  ayrıca aile danışmanı ünvanı ve yetkisini kullanmak üzere sertifika almaya hak kazanmıştır ve Atılım Üniversitesinde YÖK onaylı Aile Danışmanlığı sertifika eğitim ve danışmanlık programını tamamlamaktadır.

Özellikle son 10 yıldır, kendi deyimiyle ''Daha iyi bir dünya yaratmaya hizmet etmek, bütüne katkıda bulunmak, bilinci yükseltmek ve anlayış için, kendi gelişim yolculuğumda kendimi ifade ederken, insanların hayallerini gerçekleştirmelerine yol arkadaşlığı yapmak için ve dokunabileceğim hayatlar için'' birseysel gelişim alanında ilerlemeyi seçti.

Kendi yaşamındaki iniş- çıkışlarda sorularına yanıt ararken kuantum düşünce ile tanıştı. Kendi hayatında yaptığı bireysel uygulamaları ile muhteşem sonuçlar aldığını gördü. Ardından çevresindeki pek çok insanın da sorunlarına çözüm üretebilme isteğinin özünden yükseldiğini fark etmesi üzerine ve katkı sunabilmiş olmanın doyumu Onu daha çok bu alana yönlendirdi.

NLP alanındaki eğitimlerini Dr. Wyatt Woodsmall'un başkanlığını yaptığı  NLP 'nin dünya çapından önde gelen kurumu INLPTA'dan  almıştır. Ayrıca almış olduğu bir çok eğitim ve sertifika sürecinden sonra, IQC International Quantum Coaching’in Yaşam Koçluğu eğitimlerini İstanbul’da tamamlayarak sertifikalı Kuantum Yaşam Koçu olarak çalışmaya başladı. Böylece hayallerinden birini daha gerçekleştirmenin sevinci ile ve şu an bulunduğunuz bu sayfa ile 'kendini keşfetme' yolculuğunda olan, hayatında değişim isteği farkındalığı doğmuş herkese ulaşabilmeyi amaçlamaktadır. 

Ayrıca bir hayvansever olmakla birlikte vegan yaşam tarzını benimsemiştir. Yoga ve meditasyon yapmaktadır.

''Kişi ihtiyaç duyduğunda ona bilgiyi sunmazsan, insana yazık olur;

İhtiyaç duymayana bilgiyi sunarsan, bilgiye yazık olur'' sözüne inanıyor ve sadece duymak isteyene yüreğinin bilgeliğini açıyor. 

Özellikle ilgilendiği koçluk çalışmaları;

Yaşam Koçluğu
İlişki Koçluğu
Kariyer Koçluğu'dur.

 

Ayrıca Kuantum Felsefesi üzerine Psikologlar ve Psikiatristler Derneği’ne ''Kuantum Algılama ile Çekim Yasası Temel'' online DVD eğitim programını hazırladı ve sundu.

www.yilineniyisi.com'un düzenlemiş olduğu internet oylaması ile almış olduğu oylar sonucunda 2014'te  'Yılın Yaşam Koçu' ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Aldığı Eğitimler;

INLPTA CERTIFIED RACTITIONER of the Art and Science of Neuro Linguistic Programming
TAMER DÖVÜCÜ - SİBERNETİK SİSTEM BİLİNCİ, Optimum Denge Modeli 1
TAMER DÖVÜCÜ - SİBERNETİK SİSTEM BİLİNCİ, Optimum Denge Modeli 2
BÜLENT URAN - Bilinçaltı İletişim Teknikleri

ST. CLEMENTS UNIVERSITY onaylı NLP Practitioner
ST. CLEMENTS UNIVERSITY onaylı NLP Master Practioner
INTERNATIONAL QUANTUM COACHING, Kuantum Yaşam Koçluğu Programı
INTERNATIONAL QUANTUM COACHING, Emotional Freedom Techniques EFT
INTERNATIONAL QUANTUM COACHING, Reiki Temel Düzey -1
ST. CLEMENTS UNIVERSITY, Advanced Techiques of Body Language
ST. CLEMENTS UNIVERSITY, Basic Psychology
ST. CLEMENTS UNIVERSITY, General Psychology
ST. CLEMENTS UNIVERSITY, Effective Communication Techniques
ST. CLEMENTS UNIVERSITY, Effective Leadership and Management
Psikologlar ve Psikiatristler Derneği onaylı, Temel Psikoloji Sertifikası
Psikologlar ve Psikiatristler Derneği onaylı, Kişisel Gelişim Sertifikası
Psikologlar ve Psikiatristler Derneği onaylı, Beden Dili Sertifikası
Psikologlar ve Psikiatristler Derneği onaylı, Liderlik Sertifikası

 

Sosyal Ağda Paylaşım