Farkındalık Videoları

BİLİNÇALTI SÖZÜNÜZÜ DİNLER VE SÖZÜNÜZ, TELKİNLERİNİZDİR.

Bilinçaltı telkin nedir, telkin ne demektir? Bilinçaltı temizleme nasıl olur, bilinçaltı temizleme teknikleri nelerdir, bilinçaltı programlama nedir? Negatif Kök inanç tespiti ve bilinçaltı kontrolü gibi konular bugün kişisel gelişimde en merak edilen konulardan bazıları. Bu makale ile en öz ve anlaşılır şekilde bu konulara değinmeye çalışırken; uygulayabilirseniz, işinize yarayabileceğini düşündüğüm altın uygulamalara da yer vereceğim. Bununla birlikte önce, gerçek bir yaşam kesitine sizleri davet ediyorum.

Üzgündü, bir haber almıştı ve şaşkındı. Altı yıldır evli olan oğlunun çocuğu olmayan bir arkadaşından üzücü bir haber almıştı. Bu konuda pek çok hekime gitmelerine, yıllarca tedavi görmelerine rağmen çocuk hasreti çekiyorlardı. 
Babası da bir taraftan torun göremediği için diğer taraftan oğlunun yılardır sonuç vermeyen çabalarına üzüldüğü için mutsuzluğun eşiğindeydi. Kendine ve arkadaşlarına durmadan aynı şeyi söylüyordu: ‘’ Oğlumun bir çocuğu olsun sağ kolumu verirdim. Gelinimin hamileliğini görmek için sağ kolumu verirdim’’
 
Arkadaşının söylediğine göre bir gün baba arabayla gezmeye çıkmıştı. Arabası ile kaza yapmıştı, bir başka arabaya çarpmıştı. Babanın sağ kolu omzundan kopmuştu. Hastaneden eve döndüğü gün, onu bir sürpriz bekliyordu; Gelininin hamile olduğu haberini almıştı.
 
Bilinçaltınıza yalnızca sizi her açıdan iyileştirecek, koruyacak, yükseltecek ve size ilham verecek telkinler göndermeye dikkat etmelisiniz. Şunu daima hatırlayın, bilinçaltınız espri anlamaz. Sadece sözünüzü dinler. 
 
Onay verdiğimiz düşüncelerimiz ve söylediklerimiz bilinçaltımızı kodluyor. Bu ne demek ve bu nasıl oluyor? 
Zihnimizden her gün binlerce düşünce geçiyor. Düşüncelerimize dikkat etmeliyiz derken, bütün bunları kontrol etmekten söz etmiyoruz. Amerikalı düşünür R. Waldo Emerson’un ‘’ İnsan bütün gün ne düşünüyorsa odur’’ dediği gibi; Bunun farkındalığıyla onayladığımız düşüncelerimiz ile bilinçaltı programlamayı fark etmekten söz ediyorum. Özellikle hayata ve kendimize dair aklımızdan geçen düşüncelerin hangilerine onay veriyoruz? Yani hangilerini benimsiyoruz, işte bunlar inançlarımıza dönüşüyor. Bilinçli düşüncelerimiz ve sözlerimiz bilinçaltı inançlarımızı oluşturuyor. Bunlar ototelkinlerdir. Ototelkin, kişinin kendisine belirli bir şeyi telkin etmesidir. Bütün araçlar gibi bu da, yanlış kullanılırsa size zarar verebilir, doğru kullanıldığında ise son derece yararlı olabilir.
 
Kendimize kendimizle ilgili yeni düşünceleri ya da hayata ve arzularınıza dair yeni düşünceleri telkin edebilirsiniz. Etkili ototelkin için şu yöntemi not edip uygulayabilirsiniz; 
 
Günde 3 kez tek başına sessiz bir odaya çekilin. Bir koltuğa rahatça oturun ya da ortam uygunsa uzanın, gözlerinizi kapatın ve bedeninizi gevşetin. Zihninizi ve bedeninizi olabildiğince durağanlaştırın. Fiziksel atalet, zihni pasifleştiriyor, meditatif bir durum sağlıyor ve zihni telkinlere daha açık hale getiriyor, bunu hatırlayın. Gevşediğinizde kendinize ototelkininizi söyleyin. Örn: ‘’Başarılıyım, elimi attığım her işi ustalıkla yapıyorum. Başarıyı ve parayı hayatıma çekiyorum’’ vb. Ayrıca korkularınızın üstesinden gelmek için de kendinize uygun telkini aynı yöntemle uygulayabilirsiniz. Her oturuşta, bu ifadeyi yavaşça, sessizce ve hissederek 5 ila 10 dk boyunca tekrarlayın. Bu tekrarlar sırasında hissederek söylerken buna zihinde canlandırmayı(o söylediğiniz ifadeyi şu an olmuş gibi yaşayarak imajine etmek) da eklerseniz çalışmanız daha hızlı sonuç verecektir. Bunu, biri uyumadan hemen önce olmak üzere günde 3 kez yapın. Birkaç hafta sonra harika sonuçlarını göreceksiniz.
 
İsteklerinizi ve arzularınızı bilinçaltına göndermek için kesin bir plan ortaya çıkarın. 
Asla ‘’ Yapamam’’ demeyin. Bunu şu ifadeyle değiştirin; ‘’ Bilinçaltımın gücü sayesinde her şeyi yapabilirim.’’
 
Olumsuz bir ototelkinin üstesinden ancak olumlu bir ototelkin ile gelmek mümkündür. Buna dikkat ettikçe, şunu fark etmeniz kuvvetle muhtemeldir; Çevrenizde ne çok olumsuz telkin var. Her gün ne çok negatif telkin işitiyoruz. Bütün bunların adı da heterotelkin terimi ile açıklanır. Heterotelkin, bir başka kişiden gelen telkinleri ifade eder. Bütün çağlarda ve dünyanın her yerinde, telkinin gücü insan hayatı ve düşüncelerinde baskın bir rol oynamıştır.
 
Telkin yapıcı biçimini koruduğu sürece harikalar yaratabilir. Olumsuz telkinler ise, zihnin tepki işleyişinin en yıkıcı sonuçlarından biridir. Sonuçları son derece yoğun bir üzüntü, acı, başarısızlık, hastalık ve felaket olabilir.
 
Doğduğumuz günden itibaren, olumsuz telkin bombardımanına tutuluruz. Nasıl korunacağımızı bilmediğimiz için, bilinçsizce bunları kabul eder ve deneyimlerimiz haline dönüştürürüz.
 
Bazı olumsuz heterotelkinlere örnek;
İşe yaramaz
Yapamazsın
Yapmamalısın
Asla başarılı olamazsın
Hiç şansın yok
Mutlu evlilik yoktur
Dünya gitgide bozuluyor
Kimse kimseyi umursamıyor
Hayat zor
Ekmek aslanın ağzında
Artık çok yaşlısın
Ekonomik kriz var
Hayat çok zor
Her şey gitgide bozuluyor
Ekmek aslanın midesinde
Aşk bir yalan
Erkekler aldatır
Kazanamazsın
Dikkat et hastalanacaksın
Kimseye güvenilmez
Bu hayatta babana bile güvenmeyeceksin
 
Bu tür heterotelkinleri kabul ettiğinizde, bunların gerçekleşmesine katkıda bulunursunuz. Çocukluğunuzda, sizin için önemli olan kişilerin telkinleri karşısında çaresizdiniz. Daha iyisini nasıl yapacağınızı bilmiyordunuz. Geçmişten gelen üzerinizde yaratılan telkinleri değiştirmek için bugün yapıcı ototelkinleri kullanın, bu yenileme terapisidir. Önce bir süre farkında olarak ve yakalayarak heterotelkin detoksu yapın. İlk adım, üzerinizde etkili olan heterotelkinleri farkına varmaktır. Bunlar fark etmediğiniz sürece özel ve sosyal yaşamınızda başarısız ve olumsuz davranış kalıplarının oluşmasına yol açabilirler. Kabul ettiğiniz nagatif heterotelkinler yaşam sevincinizi ve enerjinizi çalacaktır. Ancak bunları kabul etmek zorunda olmadığını fark ettiğinde, kişi seçeneklerini de görecektir. Onların yerine bilinçaltınıza yapıcı ototelkinlerde bulunarak bu yıkıcı fikirlerin üstesinden gelme gücü, sizin elinizdedir.
 
Negatif heterotelkinlerde çoğu kez amaç, korku telkin ederek sizi kontrol etmekti, hala da öyle.
Heterotelkin süreci, her evde, ofiste, fabrikada ve medyada vardır. İnsanların bir çoğu sizin onların istediği gibi düşünmeniz, hissetmeniz ve davranmanız için bu telkinlerde bulunur. Kendileri farkında olmasa da; bunu çıkar sağlamak için yaparlar ve sizin için yıkıcı olabileceğini çoğu kez düşünmez ya da umursamazlar.
 
Bilinç, yani akıl yürüten zihin neye inanırsa, bilinçaltı onu kabul eder ve buna göre davranır. Zihin yasalarını bilmek bu açıdan önemli. Başkalarının telkinleri; tek başına, sizin üzerinizde bir güce sahip değildir. Böyle bir gücü; sizin, düşünceleriniz aracılığıyla onay vermeniz halinde kazanırlar. Sizin zihinsel olarak buna rıza göstermeniz gerekir.
Hatırlayın bilinçaltı sizinle tartışmaz ve size karşı gelmez. ‘’Beni bu tür telkinlerle etkilememelisin’’ demez. Neye inanırsanız onu gerçek kılar.
 
Şunu da daima hatırlayın; Seçim yapma hakkına sahipsiniz. Hayatı seçin! Sevgiyi seçin! Sağlığı seçin!
Olumlu düşünme ve konuşmanın önemini iyice kavramış olduğunuza göre, hayatınıza katmak isteyebileceğiniz olumlu telkinler için buraya bakmayı seçebilirsiniz.
 
 
 
Sevgiyle
 

Sosyal Ağda Paylaşım