Farkındalık Videoları

ALTI ADIMDA ZİHİNSEL CANLANDIRMA

Hayal gücünüzü yeniden hareketlendirmek aslında tahmin edildiğinden daha kolay. Günlük hayatınızda biraz dikkat ve çaba ile uygulayabileceğiniz bazı ipuçlarını vermek istiyorum. Bunları birer egzersiz olarak algılayın ve uygulamanın sonuçlarına şimdiden güvenin..
1. Gevşeyin. Sessiz sakin bir ortamda rahat bir pozisyon alın. Konsantrasyonunuza yardımcı olacağını düşünürseniz dingin, enstrümantal, newage ya da meditasyon müzikleri tarzında hafif bir müziğin gücünü de yanınıza alabilirsiniz. 
 
2. Sonra gözlerinizi kapatın. Adı üstünde canlandırmayı zihinde yapacağız çünkü.. Dış uyaranlara kendimizi kapatıyoruz.
 
3. Yapabileceğinize 100% inanın: İmkansız olduğuna inandığınız birşeyin aslında imkansız olmadığını canlandırın. Zihin ekranınızda onu mümkün kılacak bir yol mutlaka bulacaksınız.
 
4. Ulaşmak istediğiniz hedefiniz, hayaliniz ne ise onu düşünün, ve ardından onun olmuş son halini hedefinize ulaşmışsınız gibi zihninizde canlandırın.  Ya da aşmanız gereken bir engelse, bir sorunsa da bu kez o sorunu aşmış olduğunuz son hali zihninizin ekranında görün. Sizi kimler tebrik ediyor görün, seslerini duyun. Etrafınızdaki insanların olumlu tepkilerini zihin ekranınızda görün. Ortamın kokusunu, rüzgarını, havayı hissedin şimdiden.. Zihninizde 5 duyunuzun verilerini yaşadığınızı görün..
 
5. İşte bu son hal, sonuç yani, hedefe ulaşmışlık hali; sizde hangi duyguları hissettiriyor? Bunu hissedin, coşku mu, sevinç mi, başarı duygusu mu, tatmin mi, sevgi mi, heyecan mi, takdir mi, doyum mu, haz mı, güven mi, rahatlık mi, hafiflik mi, özgürlük mü? Vs vs.. o duyguları tüm yüreğinizde hissedin, kendinizdeki değişimi hemen fark edeceksiniz.
 
6. Olmuş bu sonuç için şimdiden teşekkür edin, şükredin.
Buraya kadarki süreç için harika bir örnek teşkil ettiği için videoyu izleyebilirsiniz; 

 
 
7. Ek olarak; şayet zihinde canlandırma yapmakta güçlük yaşıyorsanız, ya da zihinsel canlandırmanızı güçlendirici uygulama isterseniz, size gün içinde uygulayabileceğiniz birkaç önerim olacak. Yolda gidiyorsunuz bir vitrinin önünde durdunuz, gerçi bu artık daha çok AVM'lerinde oluyor ama, olsun.. bir vitrinin önünde durdunuz 5-10 sn vitrini dikkatlice seyredin. Ya da oturuyorsunuz elinizde bir kalem var. Kaleme bir kaç sn dikkatlice bakın sonra bunu gözleriniz kapalıyken hayal edin, zihninizin ekranında görün. Bu pratikler fotografik hafızanızı güçlendireceği gibi zihin ekranınızı aktif kullanmayı da güçlendirecek ve bir süre sonra, yukardaki 6 adımda Zihinsel canlandırma uygulaması sizin için çok çok kolay ve daha keyifli hale gelecektir. Sonra gözünüzü kapatın. Ve az önce gördüklerinizi şimdi zihninizde de görmeye çalışın. Bunun gibi pratik benzer uygulama egzersizleri yapabilirseniz
 
Peki hepsi bu mu, bu kadar mı? diyorsanız.. İşte sonraki adımlar.
Rahat olun. Hayatın akışına güvenin. Olan herşeyin hayrınıza olduğuna güvenin, inanın.
Hedeflediğiniz sonuç için hayatın karşınıza çıkardığı fırsatları fark etmek için algılarınızı açın.
O an geldiğinde fırsatları anında ertelemeden yakalayın. Yani doğru zamanda eyleme geçin.
Hedef yönünde yapabileceklerinizi düşünün. Zihinsel canlandırmalarınızdan sonra duyacağınız içsel itilim zaten sizi bazı eylemlere doğru yönlendirir. Bu yönde hareket edin, yani üzerinize düşeni yapın.
 
Şunu daima hatırlayın, ulaşamayacağınız bir şeyin hayalini de kuramazsınız. Hayal edebilliyorsanız, ona ulaşabileceğiniz içindir. Görselleştirme bir şeyin ulaşılabilir olduğunun en büyük kanıtıdır.  Üstelik suratınızda keskin bir gülümsemeye sebep olur.
 
Düş kurun.. Gerçek olan düşlerdir..
 

Sosyal Ağda Paylaşım