Farkındalık Videoları

KUANTUM KÖK İNANÇ TESBİTİ

Bugüne kadar hangi deneyimlerinizi hangi 'kök inanç'ınızın oluşturduğunu hiç düşündünüz mü? Engellendiğinizi hissettiğiniz her durumu bu açıdan incelemek, altta yatan derin zihindeki inanç kaydına bakmak ve kök inancı yani kök inanç tespit yoluna başvurmak gerekliliği günümüzde bireysel gelişim alanında farkında olunan bir gerçektir. Kök inancın tesbit ve değiştirilmesi çalışmaları, bilinçaltı temizliği ya da bilinçaltı temizleme yöntemleri için öncesinde atılması gerekli ilk adım uygulamadır. 

Bilinçaltı inançları anne karnında ve sonrasında 7 yaşına kadarki dönemi kapsayan süreçte oluşur. Bilinçaltı duyduğuna, gördüğüne inanarak programlanır ve çocukluktaki çeşitli deneyimlerin  düz baglantı veya çapraz bağlantılar kurması ile oluşabilir. Yani bugün hiç farkında olmadığınız bir davranış kalıbınızın altında çocukken ego bilincinin çocuğu hayatta tutmak ve korumak amaçlı oluşturduğu olay(deneyim) – sonuç ilişkisine bakarak bilinçaltının çıkardığı sonuç, kişiyi korumaya yönelik bir inancın yazılımı/ programıdır. O günlerde işinize yarayabilirken, bu program bugün sizi anlam veremediğiniz şekilde sabote eden davranışlara iter. Bilinçli zihinle yapmak istediğinizin aksine ya da verdiğiniz kararların aksine bir yazılıma sahip olduğu için, o kök inanç bugün de hala sizi koruduğunu ''zannederek'' işlerliğini ve hükmünü sürdürür. Bilinçli zihnin düşüncelerine, inançlarına ve kararlarına rağmen, derinlerde bir siz vardır ki tüm bu kararlarınızın aksi yönde size karşı çalışır. Kendinize rağmen bir kendi olmama durumu hayatınızı adeta yönetir.

Bizler de beynimizin bizi yönettiğini, karalarımızı bilinçli zihinle aldığımızı, hatta istediğimizi yaptığımızı dahi düşünebilirken birşeylerin hayatımızda ters gittiğini fark edebiliriz. Adeta iki kolunuzdan zıt iki yöne çekiliyormuş hissi yaşarsınız ve bu çok doğaldır.

Peki sizde durum nasıl? Yazıyı okuyan herkes bu sorunun yanıtına ulaşabilir.. Kendinize rağmen bir kendi olamama durumu hayatınızı yönetiyor mu? Hayatınızın ipleri sizin elinizde mi, yoksa hala  içinizdeki bir zamanlar korkmuş o çocuğun ellerinde mi? 

Kök inanç nasıl bulunur?

Akıllı, sevimli ve iyi çocuk olmaya çalışan, onaylanmaya, sevilmeye ve kabul görmeye ihtiyaç duyan bir küçük çocuk örneğin abisinin daha çok korunup kollandığını, kendisinin geri plana itildiğini hissettiği bir aile ortamı içinde büyürse; abisi kadar sevilmek, onaylanmak ve kabul görmek için abisi gibi olmaya çalışır. Abisini model alır ve yavaş yavaş kendini ortaya koyarsa sevilmeyeceği inancının tohumlarını bilinçaltında filizlenmeye bırakır. Bu tavrının işe yaradığını deneyimlerse, bu döngü pekişmeye başlar ve biraz daha sevilmek için, korunmak için o gibi olma çabasını sürdürür. Bu arada çocukta 'ben olduğum gibi kabul edilmiyorum' kök inancı oluşmaya başlamıştır. Ayrıca 'kendim olursam sevilmem' inancı da bununla birlikte gelişmeye başlar. Ayrıca değersizlik ve yetersizlik inancı da oluşmaktadır. Çocuk çevresi tarafından başka çocuklar ile kıyaslanmışsa da bu döngü yine güçlenir. Alenin bu tavrı çocuğu 'sevgi dilenciliği yapmaya zorlar', güçsüz, bakıma ve korunmaya muhtaç çocuk hayatta kalma ve sevgi ihtiyacı nedeniyle adeta bu rolü üzerine giyer. İçten içe acı çekmektedir, ama bu durumu değiştirecek güce sahip değildir.  Bu tavırları ile çocuğu nasıl yaraladığından habersiz aile büyükleri ve ebeveynler sevgi dilenciliğine zorladıkları çocuğunun kendilerine de öfke duymasına neden olur. Kişi özden bir ilişki ile bu büyüklerini içte kalmış bu öfkenin yarattığı içerleme ve mesafe yüzünden büyüdüğünde de sevemez.

Burdan yola çıkarak gelelim başka bir kök inancın nasıl çapraz bağ kurarak oluştuğuna.. Bu küçük çocuk abisi gibi olmaya (örn: abi güçlü, özgüvenli, kararlı vs vs olsun) çalışıyorken abiside kardeşini dışlayan bir yapıya sahipse, onu o da dışlıyorsa(abi de, kendini 'öncelikli ve değerli, sevginin merkezi çocuk tahtı'ndan ettiği için kardeşine kızgındır) hatta ona kötü davranıyorsa; bu kez de küçük kardeşin bilinçaltı şöyle bir bağlantı kurabilir ve yaşamdaki çözemediği engelleyici çekirdek inacını oluşturabilir. Kardeş, abi gibi güçlü, önde ve lider olmalıdır(çünkü ancak bu şekilde kabul görecek ve sevilecektir), ama abi kendisini incitmiş olduğu için kötü insandır. ''Güçlü insanlar kötüdür, güç kötüdür'' ''Güçlü olursam yoldan çıkarım''. İşte buyrun kök inanca: Abi gibi güçlü olmak kötü insan olmam anlamına gelir.  Zaten erdemli, iyi çocuk olmak zorunda olan ben; ''Kötü insan olmak istemiyorsam güçlü, önde ve lider hatta başarılı biri de olmamalıyım!''  Ve küçük kardeş ortamlarda kendini ifade edemeyen, hayır diyemeyen, sürekli çevresi tarafından onaylanmaya ihtiyaç duyan, kendini olduğu gibi ortaya koyamayan, özgüveni, değerlilik ve yeterlilik duyguları düşük bir birey olarak yaşamını sürdürecekken, öte tarafta abisi gibi güçlü, güvenli ve kararlı bir insana dönüşme arzusu taşır.. adeta iki kolundan farklı yönlere çekiliyor gibi hissederek..

Yukarıdakine benzer bir negatif kök inancın varlığını kendinizde ya da çevrenizde göremediyseniz,  bir de şunu inceleyebiliriz. Saygınlık, itibar ve para değerlerine sahip bir danışan olsun. Kişi bugün bu değerlerden saygınlık ve itibar gördüğü bir işe sahip bir yaşam sürüyor. Bununla birlikte hayatına daha çok zenginlik, imkan ve parayı çekmek istiyor.  Ama bugün bu paraya ne yapsa da ulaşamıyor. Para ile ilgili kök inançlarına baktığımızda, çocukken babasını çok sevdiğini, onu idol aldığını görebiliriz. Baba yaşamında çok başarılıdır, saygın bir işe sahiptir. Bir gün karşısına çıkan bir iş fırsatını '' Bu teklifi ve parayı kabul edersem onların çalışanı olurum ve bugün gördüğüm itibar ve saygı azalacaktır. Ben saygınlığı ve itibar görmeyi ve kararlarımda özgür kalmayı seçtiğim için bu işin ücretli hale gelmesini kabul etmedim''. Görevini gönüllü olarak devam ettirip hizmet sunmayı seçmiştir. Bakıldığında gerçekten de sunduğu gönüllü hizmeti ücrete tabi yapmayı seçmiş olsaydı, gerçekten de özgür kararlar veremeyeceğinden bu kararında haklıdır ve kendine göre doğru seçim yapmış olabilir. Ama bu duruma şahit olan çocuğun bilinçaltı bu detayı atlayarak işlem görür ve  paraya dair negatif bir kök inanç oluşturur.  Büyüdüğünde saygın, belli bir pozisyona gelmiş ve hatta bugün tecrübeleri ile daha fazla kazanabileceği başka iş projeleri alma imkanı varken, bunu yapamaz. Nedenini bilmediği bir şekilde para kazanabileceği tüm işlerden onu uzak tutan, sabote eden durumlar içinde hapsolur. Bilinçli olarak para kazanmak istiyor, ama bilinçaltında '' saygınlık, itibar = parassızlık''. ''Para saygınlık ve itibarı alır götürür.''  İnancı yerleşiktir bir kere. ''Eğer benim için saygınlık ve itibar önemliyse, o zaman fazla para kazanmamam gerekiyor.''

Hayatına sürekli kendine yetemeyen erkeleri çeken bir kadın ya da sorumluluk almaktan kaçınan ilişkilerin sürekli yaşandığı benzer ilişki döngülerinde de durum farklı değildir aslında. Hayatına kendine yetersizlik hissettiren kadınları çeken erkeklerin durumları da, hayatına kendine değersizlik hissettiren erkekleri çeken kadınların durumları da farksızdır yine. Yani sağlıklı bir ilişki deneyimleyip mutlu doyumlu bir ilişkiyi arzuluyor ama bulamıyorsak da, başarı istiyor ama olamıyorsak da, ya da başarılıyız ama kendimizi geldiğimiz başarılı pozisyonda bile başarılı 'hissedemiyorsak''  da bilinçaltı inançlarına bakmalı, bir uzmandan bu konuda yardım almalı, kök inanç tesbiti ve temizliği yapılmalıdır. Aksi halde çocukken alfa zihin dalgası düzeyinde oluşmuş bu koruma kaydı , yazılımı ve programlarını, bugün zihin beta dalgası düzeyinde çözemememizin nedeni de aynıdır. Bilinçaltı temizliği, özel çalışma ve yöntemlerin sistemli bir şekilde uygulanmasını gerektirir. Çünkü ancak bilinçaltının kayıt yaptığı dalga boyunda (alfa), onunla aynı dili konuşabildiğiniz bir düzlemde kayıtlı  negatif inanç değiştirilebilir ve dönüştürülebilir.

kök inancın kuantum koçluk seanslarında tesbitinden sonra bir dizi uygulamanın da ardından bilinçaltı subliminal telkin CD'si kişinin ihtiyaçlarına uygun hazırlanır, danışan tarafından dinlenilir.

Bilinçaltı inançlarını temizlemek için ayrıca kişiye kuantum olumlamalar da hazırlanır ve olumlamalar hayata geçirilir. Bu da bilinçaltını bilinçli değiştirme çalışmasını oluşturur, yazılımı istenen yöne doğru yeniden programlama gerçekleştirilir.

Bilinçaltı etkisi ve düşünce gücünü lehinize kullanmayı öğrenmek isterseniz, bu linke tıklayarak takip eden sayfadaki videoyu izleyebilirsiniz. http://www.evrimbalikci.com/videolar/179-quantum-bilincalt-eft.html

Sevgiyle

Sosyal Ağda Paylaşım